i recently began to supplement my mare’s diet with a bit of alfalfa. i’ve been buying this beautiful mid western grown alfalfa from a local feed store and am very happy with the quality but it’s pricey ($40 for the large three string bale).
i’m curious what our local NJ alfalfa is like and how much it costs?